Lajme

Helikopterët Black Hawk në Shqipëri, Rama: Investim i rëndësishëm në bashkëpunim me partnerin tonë strategjik

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur mbërritjen në Shqipëri të 2 helikopterëve ushtarakë amerikanë Black Hawk që do të jenë në përdorim nga Forcat e Armatosura Shqiptare.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se ky investim i rëndësishëm është në bashkëpunim me partnerin strategjik, SHBA-në.

“Kanë mbërritur helikopterët e parë Black Hawk në Shqipëri në kuadër të prioritetit madhor për mbrojtjen dhe sigurinë e vendit tonë. Një investim shumë i rëndësishëm në bashkëpunim me partnerin tonë strategjik, ShBA duke ndikuar drejtpërdrejtë në rritjen dhe modernizimin e forcave ajrore të Shqipërisë”, ka shkruar Rama në Facebook. /tvklan.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *