Fitoni ParaMesime

9 Alternativat më të mira të Google AdSense për të fituar para të vërteta

Po kërkoni alternativat më të mira të Google AdSense për të fituar para nga uebfaqja juaj?

AdSense është shërbimi më popullor reklamues në botë për të fituar para nga reklamat. Pronarët e faqeve nga e gjithë bota mund të regjistrohen falas për të filluar përdorimin e platformës. Megjithatë, nëse mendoni se AdSense nuk është e duhura për ju, ka shumë opsione të tjera atje.

Në këtë artikull, ne do të ndajmë 9 nga alternativat më të mira të Google AdSense që mund të përdorni.

Si të zgjidhni alternativat e duhura të AdSense?

Google AdSense është rrjeti numër 1 i reklamave për botuesit dhe pronarët e faqeve për të fituar para përmes përmbajtjes së tyre në internet.

Është shumë e lehtë të konfigurosh dhe të fillosh të fitosh nga AdSense. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni kodin AdSense në blogun tuaj dhe reklamat do të shfaqen sapo llogaria juaj të miratohet. Ju mund të shfaqni reklama të përgjegjshme vendase, reklama me tekst dhe formate imazhi në faqen tuaj.

Megjithatë, ka shumë arsye për të kërkuar një alternativë të besueshme të Google AdSense.

Ndoshta e keni pasur të vështirë të miratoheni për një llogari AdSense, ose ndoshta llogaria juaj AdSense është ndaluar.

Ju gjithashtu mund të dëshironi të eksploroni më shumë mënyra për të fituar para së bashku me programin e reklamave të Google AdSense.

Cilado qoftë arsyeja juaj, ka 2 mënyra për të fituar para nga blogu juaj me një alternativë AdSense:

 1. Duke zgjedhur një rrjet alternativ reklamash
 2. Duke zgjedhur një rrjet filialesh

Zgjedhja e një rrjeti alternativ reklamash është zgjidhja më e mirë nëse doni një mënyrë të thjeshtë për të vendosur reklama në faqen tuaj që do të sjellë të ardhura.

Zgjedhja e një rrjeti alternativ reklamash është zgjidhja më e mirë nëse doni një mënyrë të thjeshtë për të vendosur reklama në faqen tuaj që do të sjellë të ardhura.

Zgjedhja e një rrjeti bashkëpunëtor do të ishte një opsion më i mirë nëse doni të diversifikoni të ardhurat tuaja duke promovuar në mënyrë aktive produkte të palëve të treta në përmbajtjen tuaj. Do të merrni një komision për çdo shitje që bëni. Për më shumë rreth kësaj, shihni se si të filloni marketingun e filialeve .

Mbani në mend se kur zgjidhni një alternativë, një nga faktorët më të rëndësishëm për t’u parë janë modelet e çmimeve CPC (kosto për klikim) CPA (kosto për veprim) dhe CPM (kosto për mijë përshtypje). Disa shërbime reklamash ofrojnë një pagesë të sheshtë, disa marrin një komision, ndërsa të tjera ju lejojnë të fitoni bazuar në numrin e përshtypjeve dhe klikimeve që merrni në reklamat e shfaqura.

Në këtë listë, ne do të mbulojmë të dy llojet e alternativave të Google AdSense që sapo përmendëm. Ne do t’ju tregojmë gjithashtu se si çdo platformë ju paguan për shfaqjen e reklamave në faqen tuaj.

Le të fillojmë menjëherë në mënyrë që të arrini të fitoni para më shpejt.

Më poshtë janë platformat më të mira të reklamave që mund të përdorni për të shfaqur reklama në faqen tuaj.

Alternativat kryesore të Google Adsense për faqen ose blogun tuaj
Alternativat kryesore të Google Adsense për faqen ose blogun tuaj

1. Media.net

Media.net është alternativa më e afërt me Google AdSense. Ato shërbejnë reklama me cilësi të lartë në mbi 500,000 faqe interneti. Plus, platforma dhe produktet janë të licencuara nga disa nga botuesit më të mëdhenj, rrjetet e reklamave dhe kompani të tjera të teknologjisë së reklamave në mbarë botën.

Ju mund të fitoni para nga përmbajtja juaj me qasje ekskluzive në Yahoo! Rrjeti i reklamave Bing.

Media.net është një zgjedhje kryesore sepse vendos reklama kontekstuale në faqen tuaj, që do të thotë se reklamat do të jenë të rëndësishme për përmbajtjen në secilën faqe të faqes tuaj.

Vizitorët tuaj do të kenë një përvojë më të mirë të përdoruesit pasi reklamat do të jenë të ngjashme ose të lidhura me atë që po shohin.

Me teknikën e tyre të reklamimit vendas, ata përmirësojnë angazhimin e përdoruesve dhe personalizojnë pamjen e faqeve tuaja të uljes . Të gjitha reklamat e tyre janë plotësisht të përgjegjshme dhe duken të shkëlqyera në çdo madhësi ekrani.

Media.net është alternativa më e mirë për Google AdSense.

Pikat kryesore

 • Reklamim kontekstual me reklama përkatëse
 • Reklama pa cookie
 • Prisni rritje të CTR deri në 1,5x-4x
 • Një etiketë reklame me shumë formate reklamash
 • Vështrime të hollësishme mbi performancën e reklamave për të nxitur objektivat e të ardhurave

Pagesa

Me Media.net, ju merrni një tarifë të caktuar për çdo 1000 përshtypje dhe Media.net paguan pas 30 ditësh. Pragu minimal është 100 dollarë. Mund të gjurmoni performancën tuaj në kohë reale për të parë se sa keni fituar.

2. Propeller Ads

Propeller Ads është një rrjet reklamimi dhe filial i drejtuar nga performanca që ju lejon të krijoni fushata të përqendruara te konvertimi.

Ka një sistem AI që automatizon optimizimin e reklamave dhe prodhon rezultate të mahnitshme. Propeller Ads është një platformë reklamimi vetë-shërbyese me statistika në kohë reale dhe të thelluara mbi performancën e reklamave tuaja.

Ju merrni formate të shumta reklamash, duke përfshirë reklama me klik, reklama vendase, etj. Ajo vjen gjithashtu me një program shoqërues për të fituar komisione në shitje.

Ka shumë porta pagese në mënyrë që të mund të mbledhni të ardhurat tuaja përmes asaj që është më e mira për ju.

Pikat kryesore

 • Optimizimi i automatizuar i reklamave
 • Teknologjia e parandalimit të mashtrimit
 • Platformë vetë-shërbyese e fuqishme dhe e lehtë për t’u përdorur
 • Zgjidhja ndër-platformë përfshin njoftime shtytëse, intersticiale, shtytje në faqe, reklama me “klikim” dhe më shumë

Pagesa

Reklamat me helikë paguajnë në baza 30-ditore. Për disa vende të zgjedhura, ato ofrojnë gjithashtu pagesa javore.

3. Adsterra

Adsterra është një rrjet reklamimi dixhital për botuesit dhe reklamuesit. Ajo vjen me një menaxher llogarie personale për të monitoruar performancën e fushatave tuaja reklamuese. Mund të synoni veçmas trafikun në ueb dhe celular për të përfituar sa më shumë nga reklamat tuaja. Ai gjithashtu tregon statistika të performancës në kohë reale për reklamat tuaja.

Të gjitha reklamat sigurohen nga ekipi i tyre i brendshëm dhe me ndihmën e zgjidhjeve të palëve të treta.

Ju mund ta mbledhni pagesën tuaj përmes PayPal, Paxum, Wire Transfer dhe Webmoney.

Pikat kryesore

 • Formatet e reklamave me konvertim të lartë duke përfshirë pop under, shiritin social, reklamat shtytëse, reklamat vendase, reklamat video dhe banderola
 • Siguri me tre nivele
 • Platformë vetë-shërbyese e lehtë për t’u përdorur
 • Bisedë shumëgjuhëshe në internet 24/7
 • Zgjidhje anti Adblock

Pagesa

Pagesa minimale për Adsterra është 5 dollarë dhe ata u paguajnë botuesve dy herë në muaj në ditë fikse.

4. BuySellAds

BuySellAds është një nga ofruesit më të njohur të reklamave të ngjashme me AdSense që ju lidh me reklamuesit.

Kjo ju ndihmon të diversifikoni strategjinë tuaj të reklamave për të drejtuar fushata me shumë kanale nga një vend.

Ju mund të gjeni vendosje reklamash me cilësi të lartë që përputhen me përmbajtjen tuaj në mënyrë që përdoruesit të shohin reklama që janë të rëndësishme për ta. Ju mund të zgjidhni nga reklamat vendase, emailet e dedikuara, sponsorizimet e buletinit, përmbajtjet e sponsorizuara, reklamat e podcast-it dhe reklamat në ekran – plus opsione të personalizuara.

Pjesa më e mirë është se ju mund të arrini audienca të synuara në shkallë. Dhe si përfundim, do të merrni njohuri të brendshme mbi tendencat e reklamave në industrinë tuaj. Do t’ju tregojë se cilët botues janë në trend dhe cilat strategji reklamash janë të njohura, në mënyrë që të përmirësoni fushatat tuaja reklamuese.

Pikat kryesore

 • Lidhu me markat kryesore
 • Lidhe dhe luaj platformën e reklamave të vetëshërbimit
 • Vendosjet e reklamave me shumë kanale
 • Vendosjet me email
 • Menaxhimi i ofertës së kokës
 • Tregtia dhe menaxhimi i filialeve
 • Mjeti i rikuperimit të AdBlock

Pagesa

Ju vendosni tarifën për reklamat tuaja si 100 dollarë/30 ditë. BuySellAds merr një komision prej 25%, që do të thotë se do të merrni 75 dollarë pas 30 ditësh si pjesë e të ardhurave tuaja. Pasi llogaria juaj të arrijë 50 dollarë, mund të kërkoni një arkë dhe të merrni fitimet tuaja.

5. Bidvertiser

Bidvertiser është një rrjet reklamimi i drejtpërdrejtë që mund ta përdorni për të fituar para nga trafiku dhe përmbajtjen e faqes suaj të internetit. Ka një panel kontrolli për të optimizuar trafikun tuaj dhe përdor teknologjinë Smartlink për t’i dërguar përdoruesit tuaj drejtpërdrejt në lidhjet e zgjedhura. Ndryshe nga shërbimet e tjera të reklamave, llogaria juaj do të miratohet menjëherë. Formatet e reklamave përfshijnë reklama banerash, rrëshqitës, dritare kërcyese dhe më shumë.

Ai funksionon me faqen tuaj të internetit, aplikacionet celulare, shtesat dhe të gjitha burimet e tjera për të fituar para nga trafiku juaj. Reklamuesi i ofertave shfaq reklama të sigurta dhe integrohet me shërbimet e njohura të pagesave, si PayPal , për të dërguar të ardhurat tuaja.

Pikat kryesore

 • Mbulim 100% në desktop dhe celular
 • Teknologjia e optimizimit të reklamave me AI
 • Merrni pagesën me PayPal, Bitcoin, tela dhe çek
 • Shfaqni banderola, reklama nën reklama, rrëshqitës, lidhje inteligjente, XML dhe formate programatike
 • Segmentimi dhe identifikimi i saktë i trafikut
 • Refuzon çdo lloj trafiku bot, fermat e klikimeve, malware dhe viruse

Pagesa

Ju mund të tërhiqni të ardhurat tuaja të fituara me një bilanc deri në 10 dollarë.

6. PopAds

PopAds është një rrjet i njohur reklamash dhe shërbimi i publikimit të reklamave. Është një alternativë e drejtpërdrejtë për Google AdSense dhe është një zgjidhje me pagesë të lartë. Ju mund të miratoni llogarinë tuaj dhe të filloni të publikoni reklama në faqen tuaj të internetit brenda një kohe të shkurtër.

Të gjitha reklamat e tyre janë optimizuar për t’u ngarkuar shpejt dhe me efikasitet. PopAds pëlqehet nga mijëra botues për kriteret e tyre unike të pagesës.

Pikat kryesore

 • Vendosni çmimin e reklamës që keni
 • Nuk ka kërkesë minimale të trafikut
 • Pagesa të shpejta trajtohen çdo ditë
 • Siguri e lartë me teknologjinë SSL
 • Një nga mbështetësit më të shpejtë në industri
 • Raportet dhe grafikët në kohë reale

Pagesa

Nuk ka kushte pagese Net30 ose Net60. PopAds paguan çdo ditë nëse arrin objektivin minimal prej 5 dollarësh/ditë.

7. RevenueHits

RevenueHits është një tjetër rrjet i njohur reklamash në treg. Garanton miratimin e shpejtë të llogarisë suaj dhe rrit reklamat për të gjeneruar para nga faqja juaj e internetit. Ka formate të ndryshme reklamash për të shfaqur reklama si banderola, butona, rrëshqitës , dritare kërcyese, etj.

Ju mund të merrni të ardhurat tuaja përmes PayPal, Payoneer dhe portave të tjera të njohura të pagesave.

Pikat kryesore

 • Nuk kërkohet trafik minimal i faqes në internet
 • Qasje në lloje të ndryshme reklamash dhe formatesh
 • Pronar anti-pop-adblocker
 • Reklamat intersticiale në desktop
 • Modele pagesash transparente

Pagesa

Shuma minimale e të ardhurave për të tërhequr paratë tuaja është 50 dollarë, dhe ata paguajnë mbi një bazë neto 30.

Alternativat më të mira të Google Adsense – Rrjetet e Filialeve

Më poshtë janë rrjetet më të njohura të marketingut të filialeve që ju lejojnë të shfaqni reklama për të fituar të ardhura nga faqja juaj.

8. ShareASale

ShareASale është rrjeti më i popullarizuar i marketingut të filialeve. Ai ofron kategori të shumta si moda, teknologjia, biznesi, etj., gjë që lejon biznese të ndryshme të fitojnë para shtesë. Ju mund të regjistroheni për çdo produkt që është i regjistruar me ShareASale dhe të merrni komisionin tuaj për çdo shitje.

Mund të jetë një alternativë ndaj reklamave të Google pasi gjeneron të ardhura nga trafiku i faqes suaj të internetit. Është e lehtë për t’u bashkuar dhe mund të filloni të fitoni para me ShareASale sapo të filloni modën , ushqimin , teknologjinë ose ndonjë uebsajt tjetër.

Pikat kryesore

 • Platformë e lehtë për t’u përdorur
 • Mbi 225,000 partnerë filialë në mbarë botën
 • Raportim i fuqishëm i të dhënave dhe njohuri në kohë reale
 • Çmime konkurruese, të përballueshme dhe transparente

Pagesa

Do të paguheni në baza mujore. Sidoqoftë, do t’ju duhet bilanci minimal i pagesës prej 50 dollarësh në llogarinë tuaj të filialit për të tërhequr të ardhurat tuaja.

9. Amazon Associates

Amazon Associates (i njohur gjithashtu si Amazon Native Shopping Ads) është një nga programet më të mira të filialeve në botë. Mund të mos jetë një alternativë e drejtpërdrejtë për Google AdSense, por ju mund të fitoni komisione nga shitja e produkteve të Amazon në faqen tuaj të internetit. Nëse zotëroni një dyqan të tregtisë elektronike , atëherë thjesht mund të regjistroheni në programin Amazon Associates dhe të shfaqni reklama imazhi dinamike në faqen tuaj të internetit.

Meqenëse Amazon ka miliona produkte, ju mund të zgjidhni të shfaqni artikujt më të rëndësishëm në linjën tuaj të produkteve. Kjo është një zgjedhje e shkëlqyer për blogerët që të gjenerojnë të ardhura nga reklamat përmes përmbajtjes së tyre.

Pikat kryesore

 • Partner me markat më të mira
 • Gjeni, menaxhoni dhe ndërtoni partneritete përkatëse të markave.
 • Ndiqni performancën e fushatës suaj
 • Gjeni dhe zëvendësoni me lehtësi lidhjet e prishura

Pagesa

Amazon Associates paguan deri në 10% komision për çdo shitje.

Ju gjithashtu mund të krijoni dyqanin tuaj të filialit në Amazon për të fituar më shumë para.

E vetmja negative është se do të paguheni vetëm nëse dikush bën një blerje – nuk do të paguheni vetëm për përshtypjet ose klikimet siç bëni me AdSense.

 

Kjo është lista jonë e alternativave më të mira të Google AdSense.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *