Rajoni

E Rëndë Në Greqi, Nëna Dhunon Për Vdekje Foshnjën 6 Muajshe

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku dyshohet se nëna ka dhunuar për vdekje foshnjë e saj vetëm 6-muajshe. Ngjarja ka ndodhur sot, rreth orës 13:50 në Makrochori, Imathia.

Sipas ‘Protothema.gr’, gjyshërit e foshnjës janë paraqitur në spital me foshnjën 6-muajshe, pasi e kishin gjetur në shtëpi të dhunuar nga e ëma. Mësohet se nëna e foshnjës kishte probleme të theksuara psikologjike dhe se vuan nga depresioni, ndërsa i ati nuk ka qenë prezent në momentin tragjik.

Autoritetet greke janë duke hetuar nëse vdekja e foshnjës, ndërsa nuk është përjashtuar edhe versioni që nëna mund ta ketë hedhur fëmijën nga ballkoni.

37-vjeçarja, banuese në Makrohori dhe nënë e dy fëmijëve të tjerë të mitur është arrestuar dhe po mbahet në Komisariatin e Imathisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *