Sports

VIDEO/ Atalanta i jep jehonë ndërhyrjes së përsosur të Berat Gjimshitit: U ngrit muri zikaltër

Berat Gjimshiti është një prej liderave të Atalantës së Gasperinit. Mbrojtësi shqiptar është një siguri e shtuar në prapavijë, ku di si të ndalë me mjeshtëri lojtarët kundërshtarë. Ndërhyrja e tij e fundit në përballjen kundër Salernitanës ka marrë vëmendjen e Atalantës, e cila i ka dhënë jehonë në faqen e saj zyrtare në “Twitter”.

VIDEO/ Atalanta i jep jehonë ndërhyrjes së përsosur të Berat Gjimshitit: U ngrit muri zikaltër
VIDEO/ Atalanta i jep jehonë ndërhyrjes së përsosur të Berat Gjimshitit: U ngrit muri zikaltër

“U ngrit muri. Muri zikaltër”, ka shkruar klubi Atalanta, teksa ka shpërndarë edhe pamjet nga ndërhyrja e përsosur e Gjimshitit. Kapiteni i Kombëtares shqiptare është hedhur në zonë për të ndalur goditjen e lojtarit të Salernitanës. Veprimi i tij ishte i duhur dhe u krye në çastin e duhur, duke shmangur një tentativë goli për kundërshtarin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *