Lajme

Tërmet me magnitudë 3.8 në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e sotëm në brigjet pranë Shqipërisë.

Sipas informacionit paraprak, tërmeti ishte i magnitudës 3.8 ballë i shkallës Rihter, rreth 29 kilometra nga qyteti i Durrësit dhe në një thellësi prej 2 kilometrash.

Tërmet me magnitudë 3.8 në Shqipëri
Tërmet me magnitudë 3.8 në Shqipëri

Lëkundjet janë regjistruar në orën 08:26.

Qytetarë të shumtë në Durrës dhe Kavajë janë shprehur se kanë ndjerë lëvizjet.

Tërmet me magnitudë 3.8 në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra
Tërmet me magnitudë 3.8 në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *