Lajme

Sot protesta e opozitës dhe mbledhja e Këshillit të Mandateve, Berisha mbërrin në selinë e PD

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkuar në selinë e PD-së, në një kohë kur pritet të pas disa minutash të nisë protesta e opozitës.

 

Berisha nuk ka dhënë asnjë koment për gazetarët, ndërsa iu kujtoi atyre që të ndjekin konferencën e tij për media në orën 11:00.

Sakaq, opozita do të protestojë në orën 11:30 para Kryesisë së Kuvendit, ndërsa në 12:00 do të nisë mbledhja e Këshillit të Rregullores, ku do të diskutohet për imunitetin e Berishës, për të cilin SPAK kërkon një masë ‘arrest me burg’ ose ‘arrest shtëpie’ për çështjen e ish-kompleksit Partizani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *