KronikëLajme

Kush është turistja italiane, viktima e parë e armëve të zjarrit në 2024 në Shqipëri

Carbonara, 51 vjeçe, është shtetasja italiane, turiste në Shqipëri,  e cila u bë viktima e parë e përdorimit të armëve të zjarrit për vitin 2024 në Shqipëri

Faji i vetëm i Agatës që u plagos në minutat e para të 2024 ishte se ajo ndodhej në qendër të Tiranës, në bulevardin Zogu I, pak pas ndërrimit të viteve.

Një plumb i shtënë nga lart e mori në trup duke bërë që të përfundojë në urgjencën spitalore.

Ngjarja ndodhi natën duke gdhirë dita e sotme, rreth orës 00:35, në bulevardin “Zogu I”, raporton noa.al

Policia tha se shtetasja e huaj është plagosur me armë zjarri, me vrimë hyrje nga lart-poshtë, me burim zjarri ende të paidentifikuar.

Dyshohet se plaga mund të jetë shkaktuar nga një predhë e kalibrit të vogël, e ardhur nga lartësia.

Agata Carbonara, 51 vjeçe, ndodhet në spital, ka marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor në drejtimin e Prokurorit po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për këtë ngjarje, policia tha se do të ketë informacion më të zgjeruar pas sqarimit të plotë të të gjitha rrethanave dhe mekanizmit të ndodhjes së ngjarjes. /noa.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *