Lajme

E turpshme! Shqipëria i kërkon ndihmë Kosovës për të gjetur trupin e 65-vjeçarit nga Mitrovica që dyshohet se u mbyt në Bunë

Mëse 4 vite pasi qeveria e Ramës i kërkoi ndihmë Kosovës për të gjetur me qen të mbijetuarit nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit 2019, turpi është pësëritur me të njëjtën përmasë.

Një kontingjent i specializuar i FSK-së është dërguar në Shqipëri për të kërkuar trupin e një shtetasi të Kosovës që është zhdukur në lumin Buna, pas kërkesës së autoriteteve të Shqipërisë.

“Me kërkesë të autoriteteve të Republikës së Shqipërisë, sot në orët e para të mëngjesit një kontigjent i specializuar i Forcës së Sigurisë së Kosovës ka zbarkuar për një mision humanitar të kërkim-shpëtimit për gjetjen dhe nxjerrjen e trupit të shtetasit të Kosovës që humbi jetën tragjikisht në lumin Buna”, thuhet në njoftimin e FSK-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *