Lajme

Babai dhe vajza e vogël nxirren të gjallë nga rrënojat 6 ditë pas tërmetit

Ekipet e shpëtimit në Gaziantep në Turqisë shpëtuan Sezai Karabas dhe vajzën e tij të vogël, Şengul Karabas, pas 132 orësh përpjekjesh.

Në videon e shpërndarë nga CNN Turk, babai mund të dëgjohet duke iu lutur shpëtimtarëve për të kërkuar gruan e tij, e cila ai beson se është ende gjallë.

Pamje nga momenti i shpëtimit i të mbijetuarit nën rrënoja të tërmetit në hatay turqi
Pamje nga momenti i shpëtimit i të mbijetuarit nën rrënoja të tërmetit në hatay turqi

“Jam përgjithmonë borxhli ndaj jush,” dëgjohet Karabas duke u thënë shpëtimtarëve, duke iu lutur atyre të ndihmojnë për të gjetur gruan e tij, e cila tha se vrapoi përpara tij kur tërmeti goditi të hënën.

Përafërsisht në të njëjtën kohë, por në Hatay, një ekip shpëtimi nxori nga rrënojat një 34-vjeçar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *