Show Biz

Zbulohen prapaskenat, produksioni bën plan për përjashtuar Luizin pasi do e provokojnë ta godas me grusht Blendi Manen

Hyrja e gazetarit Bledi Mane brenda shtëpisë së Big Brother VIP dukshëm duket se ka trazuar ujërat mes banorëve. Menjëherë sa është futur ai ka nisur të sulmoj hapur Luizin, teksa Dean ka dashur ta mbante më afër.

Në një bisedë të zhvilluar mbrëmjne e djeshme në shtratin e bukuroshes bjonde, menjëherë pas spektaklit Bledi i është shprehur se është future brenda që t’i ngrinte humorin por dhe ta orientonte meqë ky i fundit vinte nga jashtë dhe ishte me i kthjellët.

Ndërkohë lart e poshtë dhe burime pranë TCH thonë se hyrja e Bledi Manes ka qenë një strategji e mirëmenduar e produksionit për t’i dhënë fitoren Oltës.

Mesa duket ata i kanë premtuar që në fillim Oltës se do jetë ajo fituesja, pasi nuk e prisnin që Luizi të ishte një fenomen që ka bërë për vete gjithë shqiptarët.

Luiz Ejlli dhe Bledi Mane
Luiz Ejlli dhe Bledi Mane

Duke parë gjithë këtë dashuri të publikut për Luizin, produksioni fut Bledi Manen me qëllim ta provokojë, ta stresojë, ta bëjë Luizin të dalë nga vetja.

Tani produksioni pret që Luizi të humbë toruan dhe të godasë Bledin apo të bëjë ndonjë gjë tjetër të patolerueshme dhe në këtë mënyrë ata të kenë mundësi ta përjashtojnë, sepse ndryshe nuk ka njeri që ia emrr fitoren atij në BBV.

Blendi Mane me pare ka then per Luizin:

“Luizin e njoh pak a shumë personalisht. Është një djalë çapkën, i cili ka dështuar si këngëtar, por ka triumfuar si aktor. Një diplomat që ka dështuar, por ka triumfuar si aktor. Një djalë që ka një ves, bixhozin, dhe uroj që kur të dalë mos ta ketë“ – ka deklaruar Bledi në “E diell” para disa javësh.

Ndaj hyrja e tij u pa si një sulm i drejtpërdrejt ndaj Luizit. Dhe gazetari nuk ka humbur kohë pasi ka nisur menjëherë provokimet.

Në një bisedë me Luizin duke folur për nominimin Tea-Olta-Dea ai i tha: “Ke nuhatjen e një njeriu që i njeh bastet”. Më pas ai e provokon duke i thënë nëse ka ndonjë brengë që nuk fle dhe nëse pi alkool jashtë.

Sakaq, Luizi e ka kuptuar menjëherë situatën. Ai është shprehur se do e nxjerrë shumë shpejt. Jo vetëm ai por edhe banorët e tjerë si Maestro dhe Nita janë të mendimit se Bledi ka hyrë vetëm për Luizin.

Ky i fundit ka thënë se i vetmi limit që ka është Kiara dhe se nëse Bledi e prek aty, do “ta zhgarravis”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *