Lajme

Vrau kunatin se abuzoi me vajzën e tij të mitur, Artan Fuga: Duhet të kemi të drejtë të vrasim, sa do të doja të isha avokati i tij në gjyq

Artan Fuga ka komentuar ngjarjen e rëndë të ndodhur një ditë më parë në Greqi, në një familje shqiptare.

“Drama që pësoi i gjori shqiptar në Greqi dje i ngjan dramave të Sofokliut, të Shekspirit,

Incest, pedofili, përdhunim, shantazh, krim në familje, pabesi, të gjitha këto, nëse vërtetohen, a nuk do të shoqëroheshin me vrasje? A duronte dot më i gjori për gjithçka pësonte vajza e tij?

Unë kam bindje se ai kur ka kryer aktin final ka qenë në kushte vetëmbrojtjeje!

Sa mirë e kishte filozofi Sade kur argumentonte që në kushte të caktuar përse të ketë të drejtë të vrasi vetëm shteti, ta zemë polici në kushte agresioni mbi të, dhe jo edhe qytetari!

Sa do të doja të isha avokati i tij në gjyq”, shkruan Fuga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *