Lajme

Vogëlushja nën rrënoja rrënqeth me fjalët drejt babait të saj: Duart e mia janë të bardha, kam shumë ftohtë (VIDEO)

Në një video të publikuar, shihen momente të dhimbshme nga pasojat që kanë lënë tërmetet në Turqi dhe Siri. Nën rrënoja është një vajzë 5 vjeçare e cila kërkon ndihmën e babait të saj.

“Duart e mia janë të bardha, kam shumë ftohtë babi”.

Vogëlushja nën rrënoja rrënqeth me fjalët drejt babait të saj: Duart e mia janë të bardha, kam shumë ftohtë (VIDEO)
Vogëlushja nën rrënoja rrënqeth me fjalët drejt babait të saj: Duart e mia janë të bardha, kam shumë ftohtë (VIDEO)

Në qytet, ku temperatura ka rënë në minus 4 gradë, ekipet kanë punuar fort për të shpëtuar vogëlushen.

Mësohet se Yağmur, mbijetoi dhe është nxjerrë nga rrënojat. Sonte ajo është në gjendje të mirë shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *