Lajme

Media turke jehonë /Shqipëria shpall zi kombëtare për tërmetet në Turqi

Pas tërmeteve, epiqendra e të tjera ishte Kahramanmaraş, Shqipëria shpalli kombëtare në të gjithë vendin e hënën (13 shkurt).
Një pjesë e vendit erdhi nga Shqipëria në Turqi.

Kryeministri Edi Rama ka shpallur të hënën, 13 shkurtin, ditë zie kombëtare, në një mesazh të publikuar në llogarinë e tij në rrjetet sociale:

“Qeveria shqiptare ka vend që e hëna e 13 shkurtit të jetë ditë zie kombëtare për viktimat e tërmetit të madh që goditi kufirin turko-sirian. Ne solidarizojmë me miken tonë Turqinë, e cila ishte me një ngjarje të ngjashme Fatkeqësia e goditi Shqipërinë pak kohë më parë”.

Flamujt Kombëtar Turk dhe Shqiptar
Flamujt Kombëtar Turk dhe Shqiptar

Flamuri do të ulet në gjysmështizë të hënën

Rama njoftoi gjithashtu se flamujt do të ulen në gjysmështizë në institucionet qeveritare ditën e hënë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Pas fatkeqësisë së tërmetit në Turqi , qeveria shqiptare dërgoi një ekip shpëtimi prej 30 personash./trthaber.com

Lajme

Media turke jehonë /Shqipëria shpall zi kombëtare për tërmetet në Turqi

Pas tërmeteve, epiqendra e të tjera ishte Kahramanmaraş, Shqipëria shpalli kombëtare në të gjithë vendin e hënën (13 shkurt).
Një pjesë e vendit erdhi nga Shqipëria në Turqi.

Kryeministri Edi Rama ka shpallur të hënën, 13 shkurtin, ditë zie kombëtare, në një mesazh të publikuar në llogarinë e tij në rrjetet sociale:

“Qeveria shqiptare ka vend që e hëna e 13 shkurtit të jetë ditë zie kombëtare për viktimat e tërmetit të madh që goditi kufirin turko-sirian. Ne solidarizojmë me miken tonë Turqinë, e cila ishte me një ngjarje të ngjashme Fatkeqësia e goditi Shqipërinë pak kohë më parë”.

Flamujt Kombëtar Turk dhe Shqiptar
Flamujt Kombëtar Turk dhe Shqiptar

Flamuri do të ulet në gjysmështizë të hënën

Rama njoftoi gjithashtu se flamujt do të ulen në gjysmështizë në institucionet qeveritare ditën e hënë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Pas fatkeqësisë së tërmetit në Turqi , qeveria shqiptare dërgoi një ekip shpëtimi prej 30 personash./trthaber.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *