Sports

VIDEO/ Çmenduri në Itali! Babai i sulmuesit të kombëtares shqiptare pushton fushën dhe godet portierin kundërshtar

ITALI – Ajo që ndodhi pas vërshëllimës së fundit në takimin Cesena 1-0 Olbia, në ndeshjen e javës së 20-të të grupit B të Serisë C ishte absurde. Ndeshja u vendos nga goli i Corazza në minutën e 19-të, por përjetoi një fund të tensionuar, kur babai i Cristian Shpendit, sulmuesit të Cesenas dhe Kombëtares U-21 të Shqipërisë, hyri në fushë nga tribuna për të tentuar të sulmonte portierin sard Filippo Rinaldi.

Babai i sulmuesit mbërriti me vrap drejt qendrës së fushës, ku disa lojtarë dhe drejtues po bisedonin pas ndeshjes. Në atë moment ai bie në kontakt me Rinaldin dhe e godet me të djathtën në fytyrë. Agresori u ndal menjëherë nga Riccardo Chiarello, mesfushori i Juventusit dhe anëtarë të tjerë të pankinës së Cesenas

Zemërimi i babait të Shpendit shpërtheu pasi portieri Rinaldi i kishte dhënë një goditje të rëndë djalit të tij gjatë ndeshjes, me sulmuesin e Cesenas që u detyrua të largohej (minuta 85) për shkak të një dëmtimi të rëndë në vetull.

Mediat italiane raportojnë se presin raportin e arbitrit dhe verdiktin e gjyqtarit sportiv, por Cesena mund ta humbasë ndeshjen. E pabesushme ajo që bën prindi shqiptar në Itali, me Cristianin që është vëllai binjak i Stiven Shpendit që luan në Serie A me Empolin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *