Lajme

Tragjike Në Itali/ Ra Nga Ndërtesa Ku Punonte, Humb Jetën 61-Vjeçari Shqiptar

Tragjik ka rezultuar fati i një shqiptari sot në Itali, i cili humbi jetën nga një lartësi. Ngjarja ndodhi në Borghetto, ku pak minuta para orës 10 të mëngjesit në një kantier ndërtimi.

Mësohet se viktima, 61 vjeç, ishte në katin e katërt të godinës kur ra nga një lartësi rreth 8-10 metra.

Tragjike Në Itali/ Ra Nga Ndërtesa Ku Punonte, Humb Jetën 61-Vjeçari Shqiptar
Tragjike Në Itali/ Ra Nga Ndërtesa Ku Punonte, Humb Jetën 61-Vjeçari Shqiptar

Alarmi u ngrit menjëherë, me ndërhyrjen e një ambulance të Kryqit të Kuq të Loanos dhe ambulancës 118, por nuk mund të bëhej asgjë për shqiptarin, identiteti i të cilit nuk dihet.

“Një tragjedi, vajtojmë një tjetër vdekje të papritur dhe një tjetër familje të rrënuar” -ka qenë komenti i kryebashkiakut Giancarlo Canepa, i cili mbërriti menjëherë në vendin e aksidentit. “Në këto raste nuk ka fjalë, tani hetimet do të bëjnë kursin e tyre për të konstatuar saktësisht se çfarë ka ndodhur dhe për të hedhur dritë mbi të gjitha aspektet e çështjes”, tha ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *