LajmeRajoni

Tërmeti i fuqishëm godet Bosnje dhe Hercegovinën (FOTO+VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Bosnjë e Hercegovinën të shtunën në mbrëmje.

Sipas të dhënave të publikuara nga Qendra Sizmologjike Euro-Mediterane (EMSC), tërmeti i regjistruar kishte magnitudë 5.2 ballë, teksa vlerësimi fillestar ishte 5.4.

Epiqendra ishte 10 kilometra nga Zenica dhe 69 kilometra nga Banjalluka.

Dëmet më të mëdha janë shkaktuar në fshatin Ljubetovë të Zenicës:

Lubetova e Zenicës ishte më afër me epiqendrën e tërmetit, muret e plasaritura në disa shtëpi:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *