Lajme

Të hënën mandati i Berishës, Rithemelimi protestë jashtë kryesisë së Kuvendit

30 minuta para se këshilli i mandateve të mblidhet në kryesinë e kuvendit për të shqyrtuar kërkesën e SPAK që kërkon arrestimin e ish-kryeministrit Berisha, grupi i këtij të fundit do të protestojë në ambientet e jashtme të godinës.

Gjatë një konference për shtyp nga selia blu Berisha tha se kjo protestë nuk ka asnjë lidhje me çështjen e tij gjyqësore, por sipas tij me mohimin e të drejtave të opozitës.

Sali Berisha
Sali Berisha

Me Gazment Bardhin nuk do të ketë asnjë krisje nëse ky i fundit dhe grupi i tij nuk i bashkohen në protestë të hënën, edhe pse betejën për të drejtat e opozitës në parlament e kanë nisur së bashku Ndërsa në mbledhjen e këshillit të mandateve, që do të mbahet në orën 12:00 mesditën e së hënës, 30 minuta pas nisjes zyrtare të protestës, Berisha nuk e ka ende një përgjigje nëse do të paraqitet apo jo.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *