Kronikë

Sherr mes kunatash në Pogradec, njëra përfundon në spital, tjetra në polici

Një 48-vjeçare nga Pogradeci po hetohet në gjendje të lrië apsi ka ushtruar dhunë ndaj kunatës së saj. Sipas policisë pas marrjes së denoncimit ka nisur procedimi penal ndaj 48-vjeçares e akuzuar për dhunë ndaj kunatës. Ndërkohë që ndja të dhunuarës është dhënë urdhër mbrojtjeje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasen M. S., 48 vjeçe, banuese në Pogradec, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj kunatës së saj, e cila u pajis me urdhër mbrojtjeje”, njofton policia.

Gjithashtu, blutë e Korçës bëjnë me dije se procedim në gjendje të lirë ka nisur dhe ndaj dy shtetasve, njëri pasi ka dhunuar gruan e tij, ndërsa tjetri pasi dyshohet se ka thyer xhamin e vetratës së ballkonit të një banese..

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Maliq referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin E. M., 41 vjeç, banues në Maliq, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij, e cila u pajis me urdhër mbrojtjeje.

Po këta specialistë referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasen D. B., 54 vjeçe, banuese në fshatin Drithas, Maliq, pasi dyshohet se ka thyer me gurë, xhamin e vetratës të ballkonit, në banesën e shtetasit A. M”, njofton policia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *