KosovaLajme

Serbia nuk ia lejon vizitën Sveçlës në Luginë

Autoritetet e Serbisë nuk ia kanë lejuar vizitën ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, të paraparë që të realizohej sot në Luginë të Preshevës me ftesë të Këshillit Kombëtar Shqiptar.

Kjo është konfirmuar për Klan Kosova nga Nevzat Lutfiu, kryetar i këtij këshilli.

Sveçla kishte në agjendë vizitat në komunat e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës si dhe takime me përfaqësues të Këshillin Kombëtar Shqiptar dhe zyrtarë të pushtetit lokal atje, njofton Klankosova.tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *