Lajme

Sali Berisha ndan lajmim e trishtë për gjithë Demokratët, ndahet nga jeta ish-deputetit i Partisë Demokratike dhe një nga personaliteteve më të mëdhaja në vend…”

Me anë të një statusi në rrjetin social Sali Berisha ka njoftuar vdejken e arlitektit të njohur dhe një nga miqtë e tij të ngushtë.

Berisha i shpreh ngushëllime familjes Kolevica për ndarjen nga jeta e njeriut të tire të dashur. Arkitekti i njohur Petra Kolevica ndërroj jetë ditën e djeshme.

Statusi i plotë i Sali Berishës:

Homazh për Ing. Petraq Kolevicën.
Të dashur Petraq Kolevica, një person nga personalitetet më të shquara në fushën e arkitekturës së vendit, autori i një seri veprash ndër më moderne për kohën e mbylljes së syve përgjithmonë.

Por Petraq Kolevica ishte gjithashtu shkrimtar dhe publicist, përkthyes i shquar që me veprat e pasura fondin e letrave shqipe me kritikën e tij. Intelektual i shquar Ing. Petraq Kolevica provoi persekutimin e diktaturës dhe do të ishte ndër të parët që mbeshteti revolcionin demokratik të vitit 1990-1991.

Sali Berisha ndan lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të mikut të tij të ngushtë dhe ngushëllon familjen për këtë...”
Sali Berisha ndan lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të mikut të tij të ngushtë dhe ngushëllon familjen për këtë…”

Ai u zgjodh deputet i Partisë Demokratike në parlamentin e parë pluralist të vendit dhe është i nderuar me çmime dhe medalje të mira për krijimtarinë e tij.

Duka nderimin tim të veçantë dhe mirënjohjen kohë të thellë për kontributin e tij të pavdekshëm shpreh ngushëllimet e mia të ndjera familjes dhe miqve për familjen të lutemi për njeriun e dashur dhe që shpirti i tij i mirë të gjej paqen e merituar. Amin. #sb

Të dashur miq, me Petraq Kolaveci me lidh një miqësi që nisi në vitet më të para të punës si mjek dhe që ka mbetur paprekur deri në ditët e fundit të jetës së tij.

Kështu me ndarjen e tij nga jeta e një kam humbur një mik të vërtetë, miqësia me të cilin do të mbetet për një thesar të çmuar. Ngushëllimet më të ndjera familjes. Pushofsh në paqe miku im. #sb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *