Lajme

Rrëfehet e reja: Si abuzoi me mua shoku i babait, teksa im atë ishte në dhomë tjetër

19-vjeçarja Katie James ka rrëfyer një ngjarje të rëndë kur është sulmuar seksualisht në moshën 14 vjeçare, nga shoku i të atit të saj, Tino Iakovou, të cilin e  konsideronte si xhaxha përpara sulmit.

Sipas mediave të huaja, bëhet me dije se ai e ka “mbuluar” me dhurata Krishtlindjesh kur ishte fëmijë përpara se të ndoshte ngjarja.

Katie James, 19 vjeç, nga Cëmbran, Uellsi i Jugut, e kishte njohur Tino Iakovou gjatë gjithë jetës së saj dhe e shihte atë shumicën e fundjavave kur shkonte për të vizituar babanë e saj.

19-vjeçarja Katie James ka rrëfyer një ngjarje të rëndë kur është sulmuar seksualisht në moshën 14 vjeçare, nga shoku i të atit të saj, Tino Iakovou, të cilin e  konsideronte si xhaxha përpara sulmit.
19-vjeçarja Katie James ka rrëfyer një ngjarje të rëndë kur është sulmuar seksualisht në moshën 14 vjeçare, nga shoku i të atit të saj, Tino Iakovou, të cilin e konsideronte si xhaxha përpara sulmit.

Ajo tha: “Ai gjithmonë do të luante me mua. Kur isha gjashtë vjeç, ai më bleu arushin tim të preferuar pelushi, Rubin, për Krishtlindje.”

Megjithatë, Katie thotë se marrëdhënia e tyre ‘xhaxha-mbesë’ ndryshoi kur ajo mbushi vitet e adoleshencës.

Ajo shpjegoi: “Një ditë, ne ishim të gjithë në kuzhinën time.”

“Unë hipa në shpinën e Tinos për një derrkuc, por duart e tij më prekën pjesën e poshtme dhe ai i mbajti atje për pak.”

“Duke u ndjerë në siklet, u hodha shpejt.”

“Ai sillej sikur asgjë të mos kishte ndodhur dhe vazhdoi të fliste me babin tim.”

Më pas, Katie thotë se Tino do të fillonte rregullisht të ishte tepër i dashur ndaj saj.

Adoleshentja kujton se Tino ‘vazhdimisht’ i kërkonte përqafime dhe i ofronte masazhe të shpinës.

Katie shpjegoi: ‘E lashë sepse mendova se i besoja atij’.

Pas kësaj, Katie kujtoi se si Tino nuk do të shkonte në shtëpinë e babait të saj pa i sjellë një dhuratë.

Katie tha se Tino Iakovou ishte një ‘figurë xhaxhai’ në jetën e saj dhe ajo do ta shihte atë shumicën e fundjavave kur vizitonte babain e saj.

“Krishtlindjen e ardhshme, ai madje ndihmoi babin tim të më blinte një Xbox. Fillova të ndihesha shumë e pakëndshme pranë tij.”

Në vitin 2018, Tino sulmoi seksualisht Katie – e cila ishte 14 vjeç në atë kohë – në dhomën e ndenjes së shtëpisë së babait të saj.

Dyshja po shikonin TV ndërsa babai i Katie ishte në shtrat.  Ajo shpjegoi: ‘Tino erdhi dhe u shtri pranë meje në divan.

“Papritur, ai ngriti pjesën e sipërme të pizhamës dhe preku gjoksin tim, përpara se të merrte dorën lart tek pantallonat e mia dhe të më prekte në pjesët intime

“Isha në tronditje të plotë dhe nuk dija çfarë të thoja apo të bëja.”

Katie thotë se Tino ndaloi vetëm sepse dëgjoi të atin duke lëvizur në dhomën e tij të gjumit.

Megjithatë, ai më pas e ka përqafuar Katie, e puthi dhe i tha se e donte.

Pas sulmit, Katie u traumatizua dhe tha se ajo shmangte të qenit rreth Tinos – duke zgjedhur të qëndronte në dhomën e saj kur ai e vizitonte.

Kur në mënyrë të pashmangshme iu desh ta shihte, Katie thotë se Tino sillej sikur asgjë të mos kishte ndodhur dhe do të insistonte të ulej pranë saj dhe ta përqafonte.

Ajo shpjegoi: “Për njëfarë kohe, nuk mund ta kuptoja atë që kishte ndodhur.”

“Por një muaj më vonë, më goditi si një ‘tullë’. Pata sulme paniku dhe u izolova në dhomën time të gjumit, larg familjes.”

Pas kësaj, Katie gjeti guximin t’i tregonte nënës së saj për sulmin dhe me mbështetjen e plotë të prindërve, ajo denoncoi Tino në polici.

Pas arrestimit të tij, Tino mohoi gjithçka – që do të thoshte se çështja duhej të shkonte në gjyq.

Katie vazhdoi: “Isha e shkatërruar që duhej të shkonte në gjyq.”

“Kur dhashë dëshminë time në gjykatë, u përballa me Tino për atë që shpresoja se do të ishte hera e fundit.”

Në shtator të vitit 2022, Tino u shpall fajtor për një akuzë për aktivitet seksual me një fëmijë dhe u dënua me dy vjet e gjysmë burg atë nëntor.

Për më tepër, ai është futur edhe në Regjistrin e Shkelësve seksual për jetën.

Katie shtoi: ‘Dënimi nuk është asgjë për atë që ai më bëri mua. Gjatë gjyqit u ndjeva e tallur dhe e turpëruar.

“Ai e kuptoi se isha e lumtur që ai më preku. Por jam shumë e lumtur që e solla para drejtësisë.

“Nëse jeni abuzuar, ju lutemi tregoni dikujt. Do t’ju besohet”, tha ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *