Lajme

Robert Aliaj ofendon rëndë burrat Shqiptar: Burrat që nuk veshin fustan janë llum, unë ka 12 vjet që vesh funde

Kengetari shqiptar me origjine nga Dragoti i Tepelenes, Robert Aliaj, ka komentuar sot trendin e fundit te burrave te vecante, te cilat jane shfaqur ne publikun e veshur me funde ose fustane.

Ai zbuloi në emisionin “Wake up” se ka 12 vite që vesh fustan dhe madje ka dalë në rrugë me këtë veshje, duke u bërë edhe kjo do të dalë nga “llumi i të përditshmes”siç e quan ai.

Robert Aliaj ofendon burrat e rëndë Shqiptar: Burrat që nuk veshin fustan janë llum
Robert Aliaj ofendon burrat e rëndë Shqiptar: Burrat që nuk veshin fustan janë llum

Kantautori u shpreh se nuk sheh asnjë problem në veshjen e financave nga meshkujt.
“Kam të 12 vite që vesh finance.

Kam dalë në rrugë. Kam veshur edhe fustan që ka pasur të aksesuar të përditshmërisë sime. Dhe u bë e zakonshme që të më shikojë ashtu.

Paragjykimet nuk bëjnë më shumë, madje më motivojnë sepse më shkëlqejnë nga e përgjithshmja dhe nga llumi në fund të fundit.

Nuk kam respekt për njeriun pa stil. A ka gjë më femërore se fustanella, me pala me të gjitha? Kështu janë fundet e grave.

Kurse fundet që kanë nga meshkujt sot kanë gjithsesi një prerje me të ngushtë, më të thjeshtë, më minimale. Nuk ka asgjë të keqe”, ka thënë Aliaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *