Lajme

Ngriti 3 Shtëpi Prej Druri Pa Leje Në Theth, Arrestohet 63-Veçari

Një 63 vjeçar është arrestuar pasi u kap duke ndërtuar 3 objekte pa leje në Theth.

Bëhet fjalë për shtëpi prej druri mbi platforma të betonizuara të cilat po i ndërtonte në një sipërfaqe toke publike

Njoftimi i policisë:

Theth

Ndërtoi pa leje, 3 objekte, me qëllim përfitimin nga turizmi, kapet dhe vihet në pranga 63-vjeçari.

Shërbimet e Postës së Policisë Theth, gjatë kontrolleve në terren, kanë konstatuar se në një sipërfaqe toke publike ishin ndërtuar 3 objekte, pa lejen përkatëse.

Në vijim të veprimeve hetimore dhe procedurale për këtë rast, është arrestuar shtetasi K. Th., 63 vjeç, pasi kishte ndërtuar 3 objekte druri mbi platforma të betonizuara, dyshohet me qëllim shtimin e ambienteve për akomodimin e turistëve që vizitojnë zonën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *