Kronikë

Ci ka hequr shpirti sime mëje/ ‘Nënën e dhunonte sistematikisht….’ Flet djali i madh i çiftit Loka: Babai e ofendonte me fjalët më të rënda të mundshme

Djali ka treguar se babai i tij, përveç dhunës fizike e ka dhunuar dhe psikologjikisht, teksa e ofendonte me fjalët më të rënda viktimën.

Është zbardhur ditën e sotme nga mediat, dëshmia e djalit të madh të çiftit Loka, mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur në nisje të vitit 2024.

Sipas informacioneve bëhet me dije se djali i madh ka dëshmuar para policisë, se nëna e tij e ndjerë Bedrie Lokal dhunohej sistematikisht nga bashkëshorti Xhamal Loka.

Ndër të tjera, djali ka treguar se babai i tij, përveç dhunës fizike e ka dhunuar dhe psikologjikisht, teksa e ofendonte me fjalët më të rënda viktimën.

“Babai në mënyrë sistematike ka dhunuar nënën fizikisht dhe psikologjikisht.

Babai e ofendonte nënën me fjalët më të rënda të mundshme.

Sipas tij ofendimet e babait ishin shumë të rënda për nënën”, ka deklaruar ai para oficerëve të policisë gjyqësore.

Ndërkohë kujtojmë se një dëshmi e tillë bie ndesh me pretendimet e Xhemal Lokës,

i cili tha para policisë se e donte bashkëshorten e tij dhe se gjithçka ka ndodhur vetëm si pasojë e bullizmit në rrjetet sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *