Lajme

Aksident I Rëndë Afër Plavës, 4 Viktima Ku 3 Prej Tyre Janë Shqiptarë

Katër persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së hënës, në Mal të Zi, në Barane në afërsi të Plavës.

Siç raportojnë mediat lokale, tre nga viktimat janë shqiptarë dhe një malazez: M.Mekuli, E. Haxhaj, bashkë me bashkëshorten e tij, M. Haxhaj dhe N.Cirkoviq.

M. Mekuli, ishte e plagosur rëndë dhe ka vdekur në spital, shkruan Radio Televizioni i Malit të Zi.

Raportohet se në aksident ishin të përfshira dy automjete, të cilat janë përplasur kokë më kokë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *