Lajme

41-vjeçari u vra për prishje krushqie? Gazetari Bita jep detaje për vrasjen

Elton Javori 41-vjeç u ekzekutua paraditen e djeshme me armë zjarri në Fier. Policia bëri me dije se autori i ngjarjes është Agim Gashi, i cili ndodhet në arrati.

Gazetari Mariglen Bita
Gazetari Mariglen Bita

Gazetari Mariglen Bita, në një lidhje të drejtpërdrejt për emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania është shprehur se ka pasur një mosmarrëveshje mes autorit dhe viktimës por deri më tani nuk dihet se për çfarë.

“Ajo që ne kemi mësuar është se paraprakisht ka pasur një fërkim dhe një mosmarrëveshje mes viktimës dhe autorit, gjë e cila ka  çuar deri në në një ngjarje fatale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *