Lajme

Zbulohet emri, kush është drejtoresha e Raiffeisen Bank që u vodhi miliona klientëve

Drejtoresha e Raiffeisen Bank, Esela Metaj, u vjedh miliona euro klientëve dhe zhduket, kupola e bankës harbohet në orgji nëpër vila. Nuk dihet sa klientëve i janë marrë para nga llogaritë.

Raiffeisen Bank
Raiffeisen Bank

Ashtu siç edhe paralajmëruam, Priza.al sjell detaje të tjera nga veprimtaria e një grupi kriminal në Raiffaisen Bank në Tiranë, i cili ka organizuar një skemë vjedhje ndaj klientëve. Koka e grupit është Esela Metaj, e cila në bashkëpunim me disa arkëtare u ka vjedhur miliona euro klientëve.

Esela Metaj është drejtoresha e Raiffaisen Bank në Kombinat prej 10 vitesh. Metaj është zhdukur që në 24 nëntor të këtij viti, bashkë me miliona euro që ka vjedhur nga llogaritë e klietëve. Drejtoresha ka bërë autorizime false për të vepruar në emër të klientëve, kryesisht biznesmenë.

Skema është zbuluar pas ankesave të kompanisë Ceren dhe disa klientëve, të cilët kanë konstatuar se llogaritë e tyre në  Raiffaisen Bank janë pakësuar.

Në vijim e gjithë skema e vjedhjes është rrëfyer nga një arkëtare.  Pre e vjedhes kanë rënë jo vetëm klientë shqiptarë, por edhe të huaj. Skandali po mbahet i fshehtë nga drejtuesit i kësaj banke dhe policia.

Teksa klientët që kërkojnë paratë e vjedhura sa vijnë e shtohen, kupola e Raiffaisen Bank vijon të harbohet në festa t e fundvitit, vila dhe resorte. Vijojn me një aferë me natyrë sa kriminale aq edhe erotike të Christian Canacaris dhe Vilma Braçes./Priza.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *