Lajme

Rama jep lajmin FANTASTIK/ “Gati plani për prodhimin e supermakinës shqiptare…

Plani për prodhimin e makinës shqiptare është gati. Këtë e ka bërë me dije vetë kryeministri Edi Rama, i cili tha se supermakina vjen si një partneritet i kompanisë Timak me shtetin shqiptar.

Rama e shoqëroi postimin në Facebook me një fotografi me Arjeta Pucën, sipërmarrësen që aktualisht prodhon makina në fabrikën e saj në Shqipëri dhe është përzgjedhur nga OKB për të prodhuar 500 autoambulanca që do të dhurohen për Ukrainën.

Edi Rama
Edi Rama

Së bashku me familjen, Arjeta ka themeluar në vitin 2016, kompaninë TIMAK, duke prodhuar deri tani mbi 150 autoambulanca, për spitalet shqiptare si edhe për vendet fqinje si Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Turqia etj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *