Lajme

Përplasen dy trena në Itali, mbi 17 të plagosur

Dy trena janë të linjës hekurudhore Bologna-Rimini, janë përplasur në zonën e Ravenna-s në Itali.

 

Sipas informacioneve paraprake 17 persona kanë mbetur të plagosur. Mediat italiane raportojnë se zjarrfikësit kanë ndërhyrë menjëherë me ekipe nga Ravenna dhe Forlì.

 

Ndërsa trafiku i trenave është pezulluar midis Castel Bolognese dhe Forlì.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *