Bota

Panik në ajër, aeroplani i “Japan Airlines” me 379 pasagjerë në bord përfshihet nga flakët

Momente tmerri kanë përjetuar pasagjerët e aeroplanit të “Japan Airlines” që u përfshi në ajër nga flakët e zjarrit teksa po përgatitej për ulje në aeroportin Heneda të Tokios në Japoni.

Sipas televizionit kombëtar “NHK”, aeroplani me 379 pasagjerë në bord dhe me stafin e ekuipazhit arriti të ulej në aeroport, ndërsa menjëherë nisi operacioni i shpëtimit.

Të gjithë pasagjerët u nxorrën nga avioni me urgjencë. Ndërsa aeroplani u dogj i tëri në pistë.

Nuk dihet ende shkaku i incidentit në ajër që rrezikoi jetën e udhëtarëve.

Autoritetet japoneze kanë nisur një hetim për këtë ngjarje të rëndë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *