AKTUALITET

“Faktet dhe dokumentet e fshehura nga SPAK”, Sali Berisha publikon libër shqip-anglisht për arrestimin

Lideri i opozitës Sali Berisha ka publikuar sot online librin me titull: “Faktet dhe dokumentet e fshehura nga SPAK për arrestimin politik të Sali Berishës”. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Berisha në FB teksa shkruan se dosja ndaj tij është montuar nga Edi Rama.

e Ajetullahve dhe Myonarin e juntës ushtarake.

Me këto masa Edi Rama dëshmon se është bir i denjë i babait të tij Kristaq Rama, i cili si zëvendës i Ramiz Alisë dhe Zonjës së zezë Nexhmije Hoxha, bashkëshortes së diktatorit Hoxha, firmosi varjen publike më 10 gusht të vitit 1988 të poetit Havzi Nela për vargjet e tij, për fjalën e lirë dhe të drejtat e njeriut”, shkruan Berisha.

Libri online është shqip dhe anglisht, në një version të përmbledhur dhe një të plotë.

https://m.facebook.com/SaliBerisha/videos/351155491066157/?ref=embed_video

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *