Lajme

E FUNDIT: Gëzohet çdo shqiptar në Itali! Rama jep lajmin e shumëpritur për emigrantët…

Shqipëria dhe Italia janë gati të firmosin marrëveshjen e shumëpritur të pensioneve të shqiptarëve që jetojnë dhe punojnë në shtetin fqinj.

Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama, i cili sot ka zhvilluar një takim me ministrin e Jashtëm të Italisë, Antonio Tajani.

Gëzohet çdo shqiptar në Itali! Rama jep lajmin e shumëpritur për emigrantët
Gëzohet çdo shqiptar në Itali! Rama jep lajmin e shumëpritur për emigrantët

“Me Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani. Dhe me lajmin e mirë se më në fuuuund jemi gati për firmosjen e Marrëveshjes së shumëpritur të Pensioneve të shqiptarëve në Itali”, shkruan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *