Lajme

Deputeti suedez: Liridonën do ta kujtojmë me ngrohtësi

Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin memorialin e Liridona Ademajt i cili është hapur në “Lejos Cafe” .

Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin memorialin e Liridona Ademajt i cili është hapur në “Lejos Cafe” .
Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin memorialin e Liridona Ademajt i cili është hapur në “Lejos Cafe” .

Me anë të një postimi në “X”, Jakobsson theksoi se Liridonën do ta kujtojnë me ngrohtësi, pasi siç tha ai, ishte person që vlerësohej nga të gjithë, shkruan Arbresh.info.

FOTO| Motra e Liridona Ademajt publikon bisedën me të ndjerën, kërkon drejtësi
FOTO| Motra e Liridona Ademajt publikon bisedën me të ndjerën, kërkon drejtësi

“Sot kemi vizituar memorialin e Liridonës në Lejas Café. Shumë erdhën dhe lanë lule dhe ndezën qirinj. Një moment i denjë përkujtimi”, shkroi Jakobsson.

“Liridonën do ta kujtojmë me ngrohtësi. Ajo ishte një person i mahnitshëm që vlerësohej nga të gjithë ata që e njihnin. U prefsh ne paqe!”, përfundoi ai./Arbresh.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *